Doskonalenie podstawowych chwytów i podań piłki, Piłka ręczna(1)
[ Pobierz całość w formacie PDF ]
Radosław ZdybekKonspekt lekcji piłka ręczna
Cele główne lekcji:
Umiejętności: Doskonalenie podstawowych chwytów i podań piłki
Psychomotoryczność: kształtowanie szybkość, koordynacja ruchowa
Wiadomości: poznanie podstawowych zasad taktyki
Wychowawcze: wyrabianie współdziałania i odpowiedzialności
Miejsce zajęć: sala gimnastyczna
Pomoce: chorągiewki, naturalne ukształtowanie terenu
Tok LekcjiZadania SzczegółoweDoz
Czynności nauczyciela
uwagi
Metody formy
I część wstępna
Organizacja zajęć
Zorganizowanie grupy, sprawdzenie gotowości do ćwiczeń, sprawdzenie obecności, podanie zadań lekcji
3’
Podanie tematu
Ust
W szeregu
pogadanka
Zabawa ożywiająca
„berek żuraw”
3’
Omówienie zabawy
zabawowa
Ćw. w parach
Podanie piłki jednorącz i chwyt półgórny
1’
Pokaz i omówienie ćwiczeń,poprawianie występujących błedów
nasladowcza
Podanie piłki oburącz znad głowy, chwyt połgórny oburącz
1’
Rzut połgórny oburącz, chwyt półgórny oburącz
2’
Rzut oburącz z lewej, prawej strony, chwyt półgórny oburącz
2’
Kozłowanie piłki z biegu ze zmianą miejsca w parach i podaniem piłki jednorącz do partnera
2’
Przeskoki w miejscu ponad odbitą piłką
1’
II część główna
Ćw. techniczne podań i chwytów
W parach podania i chwytów w biegu
3’
Podział na pary
Podania i chwyty j.w. ale ćwiczący poruszają się w różnych kierunkach – wyrabianie orientacji i spostrzegawczości.
4’
Ćw. techniczne kozłowania
Ustawienie w czterech rzędach przed linią. Pierwszy z każdego rzędu kozłuje piłkę do chorągiewki oddalonej o kilka kroków, okrąża ją i wraca w ten sposób do swojego rzędu przekazując piłkę następnemu. Wygrywa zespół, który pierwszy ukończy kozłowanie.
3’
Gra
Do pięciu podań w dwóch zespołach liczących nie więcej niż 7 osób. Drużyna która weszła w posiadanie piłki próbuje ją utrzymać w swoim posiadaniu przez 5 podań. Przeciwnik natomiast próbuje kryć drużynę posiadająca piłkę i zdobyc tę piłkę. Zwycięza drużyna, która zdobyła więcej punktów dostając 1 punkt za 5 podań.
10’
Omówienie zabawy,podział na 2 druzyny
zabawowa
Gra
„Obrona twierdzy”
5’
III część koncowa
Uspokojenie organizmu
Swobodny marsz i bieg z unoszeniem ramion w górę i opuszczaniem
3’
Zakończenie zajęć
Omówienie lekcji, zadań, pożegnanie. Powrót do szkoły w parach.
2’
pozegnanie
szereg
pogadanka
[ Pobierz całość w formacie PDF ]