Doskonalenie podań i chwytów1, Piłka ręczna(1)
[ Pobierz całość w formacie PDF ]
Konspekt lekcji
dyscyplina: piłka ręczna
Temat: Doskonalenie podań i chwytów
Klasa:
Liczba ćwiczących:
Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna
Czas trwania: 45 min
Cele główne:
Umiejętności: podania i chwyty piłki
Wiadomości: rodzaje podań
Motoryczność : koordynacja ruchowa, siła RR, zręczność
Akcent wychowawczy: współdziałanie zespołowe
Tok lekcji
Treść i zakres zadań
Czas
Uwagi
Cz. I wstępna
1.Zorganizowanie
grupy
2. Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji
3. Rozgrzewka
1. Zbiórka w szeregu, powitanie
2. Sprawdzenie obecności
3. Zapoznanie się z tematem i zadaniami lekcji
- Zabawa ożywiająca „berek samolot”
- Bieg dookoła sali, krążenia RR w przód
- Jw. w tył
- Bieg truchtem na sygnał wyskok w górę
- W marszu wymachy RR w bok z pogłębianiem
- Jw. przodem poruszanie się krokiem odstawnodostawnym
- W parach tyłem do siebie, skręty T z klaśnięciem w dłonie
- Jw. przodem do siebie RR na barkach partnera skłony w przód
- W parach siad rozkroczny naprzeciw siebie przeciąganie się wzajemnie
- Jeden z pary brzuszki drugi podtrzymuje za NN
- Jw. zmiana partnerów
- W parach jeden klęk podparty drugi wykonuje przeskok przez partnera i przejście pod nim
- Jw. zmiana partnerów
- Przysiady o RR prostych w przód
3 min
12 min
Ustawienie na wyznaczonej linii
Zwrócenie uwagi na poprawne wykonywanie ćwiczeń
Cz. II główna4. Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności fizycznej
lkozłowanie piłki w miejscu przejście do siadu kozłująclljw. w truchcie na sygnał siad kozłująclljw. zmiana ręki kozłującej na sygnałlljw. zmiana ręki i kierunku kozłowaniallprzypomnienie przez prowadzącego techniki podań i chwytów (rodzaje podań)llw parach w siadzie prostym podania piłki do partneralljw. w pozycji stojąc podania półgórnelljw. zwiększamy odległość między rzucającymillw dwóch rzędach naprzeciw siebie, z boku stały podający- podanie do stałego chwyt piłki od niego i podanie do rzędu lljw. większe odstępy między rzędami i wprowadzamy kozłowaniellgra szkolnal
20 min
Te dwa elementy idą w parze dlatego doskonalimy je razem
Zawodnicy nim rzucą na bramkę muszą wykonać co najmniej 6 podań
Cz. III końcowa
5. Ćwiczenia uspokajające
6. Czynności organizacyjne
7.Nastawienie do samodzielnego wykonywania ćwiczeń.
1. w marszu nabranie powietrza ze wspięciem na palce i wznos RR , wydech z powolnym przejściem na całe stopy i opuszczeniem RR
2. Zbiórka w szeregu , omówienie lekcji, ocena wykonywanych ćwiczeń
3. Pożegnanie grupy
5 min
Podpis nauczyciela
[ Pobierz całość w formacie PDF ]